Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem k OC1 Prelude přišel - návod pro odvážné

20. 4. 2012

 

Až do loňského léta jsem neměl potřebu řešit novou loď. BlueM – lodní třída Kursk (350 x 85 cm, 40kg) – vyhovoval prakticky celému spektru mého vodáckého repertoáru. V případě potřeby šla poměrně lehce přidat hákova přední sedačka a rozmnožit ho tak na krátký turistický debl. Ale když šlo do tuhého, zašprajdovaný zvládl i méně technické divočiny typu Labe, Kamenice, horní Lipno…

 

01-okno--6-.jpg

 

Vloni jsem však zkusil i ty pravé Čerťáky a ohne sranda. Příliš rychlé, příliš technické na tak těžkou a širokou loď. Už ji šlo jen obtížně urvat, žádné potěšení z jízdy. Co s tím?
 
A, začít pravidelně posilovat
B, přestat blbnout a trochu se usadit
C, pořídit si něco lepčího
 
Ano, C je správně! A když něco pořádného, tak proč né rovnou pravý nefalšovaný diwwokovodní OC1? Ale vyskytly se 2 zásadní problémy. Prakticky nikdo sem ty loďky nevozí. A pak závratná cena nového kousku, 40 tisíc a víc za komplet vystrojený OCčko. Ale pro dobrodruhy je zde i varianta brod, tedy individuální dovoz ojetiny ze zahraničí. A o tom bude i následující pojednání.
 
Amerika
Nejširší výběr a nejnižší ceny bazarových lodí jsou samozřejmě v Americe, prakticky to domovině otevřenek všeho druhu. Asi největší OC web včetně nabídek na prodej ojetin je Cboats.net. Ale je zde jeden velký problém – obrovské tamní pozemní vzdálenosti a k tomu ještě Atlantik, tedy kontejnerová doprava do Evropy. A ve výsledku pěkně tučná pálka za dopravné. Zkušenosti s tím nemám, proto spíš jen pár informací, co jsem pohledal, třeba se někomu hodí.
Našel jsem 2 české firmy, co jsou schopny dopravit sem vysněné OC z amerických přístavů. Možná zvládnou zajistit i tamní pozemní přepravu od dosavadního majitele lodě. Nezjišťoval jsem, to si už musí vyjednat každý sám. Ptal jsem se jich, na kolik by přišla doprava canoe z amerického přístavu až do ČR. Zadané rozměry byly následující: 320x75x40cm (délka x šířka x výška), váha 25kg. Odpovědi zde.
AM HK- cena dopravy z Floridy do Hradce Králové: 8800 Kč ( 20CZK/USD), v ceně není obsaženo: clo, DPH, pojištěni. Dodání kontejnerem cca 2 měsíce
CZ-Ebay- cena cca 480 USD, doba přepravy opět cca 2 měsíce
Ještě pro úplnost:
Shopping USA - nedokáží zajistit, zásilka je pro ně příliš velká.
A to je, co se Ameriky týče, vše. Pokud máte někdo další zajímavé informace nebo linky kolem dopravy větších zásilek ze Severní Ameriky, napište do komentářů, ať je zde co nejkompletnější info.
 
Velká Británie
Z evropských zemí asi nejvíce zaslíbená OC komunitě. Příčinou je nejspíš nulová jazyková bariéra vůči Severní Americe a též snadná doprava odtamtud. Však jsem si tam také vyhlédl a nakonec i zakoupil svoji plně vybavenou OC1 Prelude od Pyranhy - minimálně jetá, jen povrchové škrábance. Asi si původní majitel nerozumněl s její hravostí :-).

 

p3280044.jpg

 

Při hledání své OCjetiny jsem projel spoustu tamních webů. Ale kromě klasických inzerátů jednotlivců (např. výše uvedený cboats.net) jsem objevil jediné stránky, kde lze najít i nějaká jetá OCčka.
Je to jeden z tamních vodáckých prodejců s pobočkami po celé Británii - Brookbank Ltd. Zde jsou jeho aktuální nabídky:
Ojetiny - klasický second hand prodej (případně tesťáky). Sice malý výběr, ale pořád se tam objevuje něco nového, občas dojde i ke snížení ceny. Je třeba sledovat. Zde jsem si pořídil i Prelude (za poslední měsíce se zde protočilo již několik Mohawků, Esquifů a dalších)
Tesťáky - výprodej tesťáků a vystavených OCček ( první odstavec nahoře). RRP-doporučené ceny nových lodí, Offer Price – aktuální ceny ojetin. Je tam (nevím proč) omezení pro kupující, nabídka je totiž určena jen členům tamních kanoistických svazů apod. Ale koupit může i držitel věrnostní karty tohoto prodejce (Brookbank loyalty card). A jak jsem se informoval, lze si ji bez dalších podmínek pořídit na dálku za 4 libry. Takže nic nepřekonatelného.
Nové OC - a nakonec nabídka některých nových kanoí na divokou vodu se slevou 10-20%.
 
Zkušenost s touto firmou (pobočka Lancaster) jenom dobrá. Rychlá komunikace mailem, obratem zaslány detailní fotky, platba klasickým bankovním převodem (jen 3 dny). Firma Brookbank nabízí zadarmo přepravu lodě na jinou svoji pobočku (pro nás ideálně Londýn) svojí dopravou, akorát to může trvat několik týdnů, závisí na vytíženosti auta. Za úvahu stojí, zda tohoto prodejce nevyužít jako zprostředkovatele (za úplatu samozřejmě – komisní prodej), když bude někdo chtít koupit ojetinu v UK, ale nebude mít plnou důvěru v prodávajícího.

p3280030.jpg

 
Tak to by bylo zatím vše. Pokud máte někdo doplňující dotazy, prosím do komentářů, ať je to k užitku i pro ostatní. A teď, jak dopravit vysněnou lodičku k nám, jestliže si ovšem pro ni nechcete jet osobně.
 
Převoz canoe
Výlet do Anglie po vlastní ose je drahý, jen za palivo dáte 6-8 tisíc + minimálně 2 dny strávené na cestě. Lze to zařídit levněji a pohodlněji? Určitě, pokud ovšem věříte prodejci, že poskytl pravdivé informace o stavu a parametrech plavidla. Existuje několik spedičních firem (komunikace česky/slovensky), které v Británii za úplatu kanoi vyzvednou na dohodnutém místě a zajistí dopravu až před váš dům. Jezdí v pravidelné termíny - několikrát měsíčně, celková doba přepravy (od objednání po předání v ČR) zabere několik týdnů.
 
Zde je můj dotaz a níže odpovědi jednotlivých speditérů:
„Chtěl bych se Vás zeptat, jaká přibližná cena bude za vyzvednutí předmětu v Londýně ( postcode EN9 1AH ) a jeho dopravu do ČR (Praha, 10000). Jedná se o loď, rozměry 290 x 68 x 37cm, váha 22kg.“
Dolphi- přepravu odmítli, rozměry lodi příliš velké
Ertrans - cena 180 GBP (aktuální kurz 31,40 CZK/GBP)
KB Transport  -  cena 150 GBP
Tea house  - cena 120GBP
FKM Transport - cena 96 GBP
Tetratrans - výsledná cena 71 GBP (tuto firmu jsem nakonec zvolil)
 
Dohadování s přepravcem
Zvolil jsem Tetratrans kvůli ceně a rychlé komunikaci. Ale jak asi tušíte, někde se ta láce musí projevit. Při prvním dotazu mi stanovili cenu POUHÝCH 31 liber! Tomu jsem samozřejmě nevěřil a znovu opakoval dotaz s důrazem na větší rozměry zásilky. Přišla od nich tedy oprava na 31 liber + 30 za nadrozměr, dohromady tedy 61. To už bylo věrohodnější, takže jsem se s nimi domluvil na zaplacení v CZK při předání v ČR (příplatek 200Kč) a objednal přepravu. A prodejce mojí OC1 Prelude, firmu Brookbank, obratem požádal o přepravu lodě do jejich londýnské pobočky.

019-martinska-perej--12-.jpg

Když se ani den před plánovaným odjezdem z Británie speditér neozval, že je vše OK a v běhu, opět ho urguju. A ejhle! Cena zvýšena bez upozornění na 71 liber a v korunách to spočítali dokonce na 2450kč (výrazně nevýhodný kurz). Začal jsem je tedy prudit mailem, ať to vše urychleně vysvětlí. Protože mezitím už byla loď na cestě sem, zavolal mi přímo majitel firmy Tetratrans (podle dosti srozumitelné angličtiny nejspíš Ind) a po skoro 20min konverzaci se dohodli. On uznal, že komunikace z jejich strany nebyla nejlepší, já zase souhlasil s jejich zvýšenou cenou. Prelude dorazila během několika dní a v pořádku.
Jejich důvody zvýšené ceny: loď byla nakonec těžší než deklarovaných 22kg(26), vyzvednutí mimo vnitřní Londýn, nevýhodný kurz CZK/GBP způsobený exotičností naší měny v Británii a proto přirážka jejich banky.
Přes výše uvedené problémy bych se ale rozhodl stejnou firmu pro přepravu zvolit opět. Ten telefonát jejich šéfa byl velmi korektní a vše dopodrobna vysvětlil. Lze u nich zvolit i jiný způsob platby – v librách předem na účet přepravce, ušetříte několik stovek Kč na nevýhodném kurzu. Moje OC1 je docela krátká 290cm, proto nemusí být cena přepravy u delší lodi tak nízká, nebo dokonce mohou odmítnout canoe přepravit pro její přílišnou délku. Je třeba zjistit předem.
 
 A to je asi vše o tom, jak jsem k tuze vratké, ale přesto milované OC1 Prelude přišel. Vyšla mě celkem na 20 klacíků, tak ji rád mít prostě musím :-).
 
Pokud někdo zvažuje koupi canoe z ciziny, rád pomohu radou nebo zkušeností, bude-li to v mých silách. Dotazy, ale i komentáře a případně zajímavé informace o tom, kde pořídit a jak dopravit ta krásná OCčka sem pište pod článek do komentů, ať z toho mají užitek všichni potenciální zájemci.
 
Kmochacek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hi guys i am new on web

(rardvakly, 30. 10. 2019 7:41)

hi :) bross :)

Продвижение вашего сайта в Яндексе и Google НЕДОРОГО!

(Alvinovnum, 25. 10. 2019 2:54)

Здравствуйте! Меня зовут Вадим. Имею опыт в продвижении сайтов. Продвинул в ТОП поисковиков немало коммерческих проектов (интернет-магазинов, тематических сайтов, заточенных под прибыль их владельцев и т.д.) Я частник. Есть свои наработки за все годы работы в данной сфере. Обладаю дорогостоящим софтом, в котором неплохо разбираюсь. И я вам помогу продвинуть ваш проект по вашим ключевым запросам в ТОП поисковых систем всего лишь за 10,000 рублей.

От вас лишь ключевые слова, по которым продвигаетесь и ссылка на ваш сайт, всё. Остальное беру на себя и делаю работу как для себя, в обиде не оставлю. Скажу сразу, что предоплата 100% только потом работа. Всегда на связи (скайп, телеграм, вайбер). Если вы желаете продвинуть свой сайт в Яндексе и Google, пожалуйста свяжитесь со мной по почте proxrum*@*mail.ru (уберите 2 звездочки*). И желательно в письме укажите один из своих мессенджеров (скайп, телеграм, вайбер) для удобства и быстроты связи. Спасибо!

С Уважением к вам, Вадим.

Переговорное устройство для подъездного домофона UKP-66

(Dariofouth, 8. 10. 2019 11:14)


Где делают это УКП-66, для кого, как будто ни у кого оно не работает. В паспорте про Марий Эл пишут (Столица Йошкар-Ола). Для кого делается устройство для какой страны?

Правила стройности.Здоровье... - антиоксиданты в спорте

(AllenAtono, 24. 9. 2019 0:07)


рей this

Молозиво используется при необходимости укрепления иммунной системы, преодоления синдрома хронической усталости, симптомов аллергий, астмы,....
гормон роста растан в бодибилдинге" b-a-d.ru/hgh/sostav-novital.htmlПятый день...
для похудения препараты-> b-a-d.ru/food/all-diets.html

Доброго здравия Мы компания занимаемся изготовлением прошивок для чип тюнинга на заказ

(AlvaroBex, 23. 9. 2019 23:28)

Здравствуйте
Мы занимаемся изготовлением софтов для чип тюнинга индивидуально под заказ,
программное удаление систем Сажевый фильтр,ФАП,ЕГР,Катализатор,ДК2,ВСА,МАФ,МАП,ВБА,NOx,Adblue
удаление вальвематик тойота моторов 3ZR 2ZR-FAE.
или модифицированные прошивки stage1,стэйж2
работаем с блоками Bosch,Continental,Cummins,Delphi,Магнетте марелли,Делко,Hitachi,Денсо,Matsushita,Siemens,Кейхин,Sagem,Valeo,Вистеон,Kefico и подобные
заявки изготовления софта через почтовый ящик
mail:max.autoteams@ya.ru
так же по форме заказа на сайте https://tinyurl.com/y4reg65t
ватсап +79020109150 для оперативной связи

Добрый день Мы компания занимаемся изготовлением прошивок для чип тюнинга под заказ

(AlvaroBex, 17. 9. 2019 15:08)

Рад приветствовать
Мы работаем с Калибровкой софтов для чип тюнинга под заказ,
программное удаление систем DPF,FAP,ЕГР,CAT,O2sensor,VSA,МАФ,МАП,VBA,НОкс,АДблю
удаление Valvematic тойота двигателей 3ZR 2ZR-FAE.
или модифицированные прошивки стаге1,стэйж2
работаем с блоками Бош,Continental,Cummins,Delphi,Magneti Marelli,Delco,Hitachi,Denso,Матсушита,Сименс,Кейхин,Sagem,Валео,Вистеон,Kefico и т.д.
заказы калибровки прошивки производится на почту
email:max.autoteams@ya.ru
или по форме заказа на сайте https://tinyurl.com/y4reg65t
Whatsapp 8-902-01-09-150 для быстрой связи

Snail Bob

(snailbob, 15. 9. 2019 18:02)

In incredible browser game Snail Bob https://snailbob.uk/ the gamers need to assist the little and also weary Bob to discover his house as quick as possible.He is so tired and also his way is full of barriers. There are a lot of hills, abysses, wall surfaces of fire and also unsafe moats. All these points impede the Snail in his goal. Players have to try to remove all the barriers and also make the Snail's means clean. In order to achieve the objectives players should use a selection of video game devices in a specific sequence as well as with the essential periodicity. Before to start each degree, it's required to create a strategy, because if a Snail falls into an abyss, the stage will start from the very beginning.

backlinks

(Josephbof, 11. 9. 2019 3:32)

Free Bitcoin

(quickchainshany, 8. 9. 2019 14:10)

Grow your bitcoins by 10% per 2 days.
Profit comes to your btc wallet automatically.

Try https://quickchain.cc
it takes 2 minutes only and let your btc works for you!

Guaranteed by the blockchain technology!

заказ калибровка прошивок ЭБУ автомобилей

(AlvaroBex, 24. 8. 2019 18:26)

Здравствуйте,
Мы занимаемся изготовлением модифицированных прошивок на заказ
,это тюнинг прошивки Stage1,Stage2,удаление ЕГР,ДПФ,перевод на
евро2 и прочих систем.
ролик на ютуб про нас https://youtu.be/f-6RKYIEueY

для Вас мы работаем ЕЖЕДНЕВНО!

заказ калибровки прошивки производится через email
max.autoteams@ya.ru
в заказе обязательно указываем:
Тех. задание!
1. Марка авто:
2. Модель:
3. Объём мотора:
4. Коробка (Мт/Ат):
5. Какой ЭБУ:
6. Чем читали:
7. Задание (тюн/e0/е2/EGR/DPF/Adblue/evap/SAP/TVA/TVS/либо другое):
8. прикрепляем файл стоковой,оригинальной прошивки


Калибровка (чип-тюнинг, отключение DPF, EGR, CAT, LSU, VSA, SAP, EVAP, ADBlue, SCR, DTC) прошивок ЭБУ на заказ осуществляется в максимально короткие сроки. Все заказы направляйте на почту max.autoteams@ya.ru"

Оформить кредит онлайн

(DavidPiciarieWact, 20. 8. 2019 22:03)

[b]Лучшие кредитные карты в банках с процентными ставками от 0% годовых, а также кэшбэком и бонусами до 70%[/b]

[b]
https://kreditonline.website/ - сбербанк оформить кредит онлайн без справок[/b]

granngГҐrden hammarstrand Г¶ppettider

(granngГҐrden hammarstrand Г¶ppettider, 15. 8. 2019 6:37)


Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out. Please let me know where you got your theme. Bless you granngГҐrden hammarstrand Г¶ppettider backbe.awombud.be/map9.php granngГҐrden hammarstrand Г¶ppettider

Adbot only forward

(AdbotPelry, 8. 8. 2019 15:01)

I think this is one of the most vital info for me. And i'm glad reading your article. But wanna remark on few general things, The web site style is ideal, the articles is really excellent : D. Good job, cheers


Amazing loads of useful advice!
adbot

Simple question about our life.

(Cindymap, 25. 7. 2019 15:06)

Hi, a have one question.
What all people doing here?
Why we dont living with real life?

Ремонт домов

(VinNug, 21. 7. 2019 1:11)

Ремонт https://megaremont.site квартир

rome x сенор купить харьков

(slavikkew, 17. 7. 2019 15:37)

rome x сенор купить харьков: https://smartera.in.ua/sensor-umi-rome-x

Test, just a test

(rardvakly, 9. 7. 2019 16:27)

Hello. And Bye.

Craigslist Valdosta

(Phillipmab, 2. 7. 2019 13:41)

If shipping the knowhow, it is best to expect payment upon receipt from the form of an valid bank check or maybe a third party secure service including Pay - Pal. Craigslist can be an un-moderated portal for posting ads online, so that it isn't surprising that some in the ads users post for it. If it’s a one-of-a-kind piece you desperately want, offer to pay the total asking price if you believe it’s fair. Like most users on the classifieds site, it is likely you use email since your. You use a motorcycle that you just don't want anymore.

lyft promo code

(Williecibly, 21. 6. 2019 20:52)

May I https://lyftpromocode.space/ just say what a comfort to find a person that really understands what they are talking about on the internet. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people ought to check this out and understand this side of your story. It's surprising you're not more popular because you surely have the gift.

kemtrinamhvqy

(Nathanrig, 8. 6. 2019 10:15)

kemtrinamhvqy